AraştırmaTeknoloji

S7 İçin Bixby Kurma

S7 için BixbyS7 için BixbySamsung’un bir numaralı değişmeyen amiral gemisinin son telefonu olan Galaxy S8 bir çok yenilikle geldi. Bu yeniliklerden biri olan Bixby’i çoğu S7 kullanıcısı kullanmak istedi ama Samsung’un bu konularda cimri olduğu için S7 cihazlarına bu özelliği getirmedi. Fakat Bixby’i S7’de kullanmak o kadarda zor değil.

S7 İçin Bixby Kurmak

Ben sırf bunun için telefona sayısız format attım. Sonunda bazı hataları bulup ayıkladım ve ortaya sorunsuz kullandığım Bixby çıktı. Fakat bu Bixby ile nasıl konuşulacağını bulamadım. Sadece hoş bir arayüz ve kartlarını kullabilirsiniz. İleride araştırmalarımda bulursam bu konuyu güncelleyeceğim. Şimdi ilk olarak telefonumuza yeni Touchwiz’i kuralım.

S7 için Bixby

Apkmirror sitesine giriyoruz ve orada yeni güncellenenler kısmından Touchwiz’i indirip kuruyoruz. Fakat bu indirme işlemini kesinlikle TELEFONDAN yapmanız gerekmektedir. Bunun sebebini bilmiyorum ama telefondan kurunca fazla sorun ile karşılaşmıyorsunuz. Bixby’den sonra diğer tarayıcı gibi uygulamaları indirebilirsiniz fakat yine altını çizelim KESİNLİKLE Telefon ve Kişiler uygulamasını kurmayın. Çünkü bu iki uygulama telefonda sorunlara sebep oluyor. Sinyal alınmıyor ve arama yapamıyorsunuz. Bunları dikkat ederek kurun. S7’niz S8 arayüzüne sahip olacak. Ayrıca tüm bunlardan önce yedek almayı unutmayın. Çünkü yanlış bir işlemde format atmanız gerekebilir.

Her şeyi yaptınız sıra geldi Bixby uygulamasına yine Apkmirror sitesinden Hello Bixby uygulamasını yüklüyorsunuz. Bu uygulamanın güncelleme tarihine bakın ve 29.04.2017 tarihinde olan güncellemeyi indirin. Diğerleri olmuyor maalesef. Uygulamayı kurdunuz. Şimdi sırada yeniden başlatma var. Yeniden başlattıktan sonra ekranı sağa kaydıran her şeye evet deyin ve Bixby karşınızda. Ama Bixby sürekli donmaya başlayacak ve yanıt vermeyecek. Bu durumda çok hızlı olmanız lazım. Anaekrandan direk sağa kaydırın ve direk aşağı inmeye çalışın. Eğer bunu başarırsanız durmayacak. Sakın ha yukarı çıkmayın :). Derin bir nefes almayı ve parmaklarınızı silmeyi unutmayın. Hemen yukarı çıkın ve sağ üstteki ayarlar kısmına deyin. İşte bunu başardıysanız gerisi kolay. Kartlara girip Galeri kartını göstermeye izin vermeyin. Bundan sonra donma gibi bir sorun yaşamazsanız. Bixby’inizin keyfini çıkartın.

Herhangi bir sorun yaşarsanız yorum atmayı unutmayın.

Neden Bixby’e İhtiyacımız Var?

Related posts
AraştırmaUncategorized

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı Datatay.com’un Twitter hesabında paylaştığı…
Read more
Araştırma

Programsız Site Engelleme

Bazı sitelerde geçirmemiz gerekenden fazla vakit geçiririz. Ve bağımlı olduğumuzu kabul…
Read more
Araştırma

Dünyanın En İyi 20 Futbol Derbisi

Hayatımızda toplam kaç futbol maçı izliyoruz? 10 – 100 – 1000 mi? Peki bunlardan…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir