AraştırmaTeknoloji

Ramazanda Oynanacak Oyunlar Serisi – 1

Ramazanda oynanacak oyunlar

Oruç tutacağımız mübarek Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Bu bayramda umarım ki iyi geçer ve İslam aleminin zorluklar yaşadığı son bayram olur. Bizi de güzel günler bekler. Asıl konumuza dönelim. Bildiğiniz üzere Ramazan ayı çoğu genç için yatış ayı olur. Şöyle ki sahura kadar ayakta durmalar ve saat 13.00’da uyanmalar. Hatta bazı profesyonel yatış uzmanlarının saat 18.00’e kadar yattıkları İsveçli bilim adamlarınca gözlemlenmiştir. İşte arada kalan 4-5 saatlik süreyi nasıl hızla geçirmeniz adına sizlere Ramazanda oynanacak oyunlar rehberi hazırladık.

Yine İsveçli bilim adamlarına göre oyun oynadığınız sürede zevk aldığınız için bu süreç hızlı geçer. Fazla bilime yormak istemiyorum ama can sıkıcı durumların yavaş geçmesi de beynimizin bize oynadığı bir oyundur. Birazdan aşağıda açıklayacağım 3 oyun sayesinde iftara kadar oyun keyfi sizleri bekliyor. Bu arada herkesin oyun zevki farklıdır. Bunu biliyorum. Bu yüzden kesinlikle zevk alacaksınız bu oyunlardan, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız gibi şeyler demiyorum. Sizi düşündüğüm falan da yok alın oynayın lütfen vs. demiyorum. Sonuçta oyunları ben yapmadım. Bunları sadece tavsiye olarak alın. Sonra zevk almadım ne dandik oyunlar xD demeyin 🙂

 

1- Rocket League

rocket league

ramazanda oynanacak oyunlar

Ramazanda oynanacak oyunlar serimizin ilk oyunu Rocket League. Bu oyunu yapanlar futbol ile arabaları karıştırmış ve ortaya harika bir oyun çıkarmışlar. Araba ile futbol ne kadar garip değil mi? Ama oyunu oynarken topa vurmak için sandalyeden ayağa kalkacağınız anlar bile olacak. Çok zevkli ve sürükleyici bir oyun. En az 1 saat oynarsınız. Hatta bağımlısı olursanız iftara kadar bile oynayabilirsiniz ki ben tavsiye etmiyorum bunu. Her oyunu oynayın karıştırın. Yoksa çabuk sıkılırsınız. Ayrıca bu oyun Steam’de ücretli. Adamlar iyi bir fikir bulup oyuna dökmüşler bide sizin için bedava yapacaklardı. 30 küsür TL’ye bu oyunu satın alabilirsiniz. Ayrıca bu yazıyı yazdığım tarih (7.05.2017) bu oyun ücretsiz. Fakat bir günlüğüne. İndirip oynayabilirsiniz 5gb boyutu var.

 

2- Haxball

haxball

ramazanda oynanacak oyun tavsiyesi

Duyanlar duymayanlara anlatsın bu oyunu. Bağımlı olacağınızı düşündüğüm bir oyunda bu. Ramazanda tam etki alabilmeniz için bu oyunu şimdiden öğrenmeye başlayın. Basit gibi oynanışı olsa da bu oyunda taktikler konuşuyor. Sıradan bir futbol oyunu gibi gözükse de öyle değil. 2D bir oyun olmasına rağmen oynayanlar halinden gayet memnun. Oyuna girip öğrenmeye çalışın. Basit bir yapısı var fakat öğrenmek, kontrolleri sağlamak zordur.

3- Atwar

ramazanda hangi oyunlar oynanmalı

Hep futboldan bahsettik. Strateji severleri tabii ki unutmuyoruz ve harika bir oyunu sizlere söylüyorum. Atwar…

Ramazanda oynanacak oyunlar serimizin son oyunu olan Atwar, strateji severlere gel beni oyna diye bağırıyor. Size de oynamak düşer. 10dk alacak bir eğitim var o eğitimi kesinlikle yapın ve oyun oynamaya başlayın. Oyunda ülke seçip asker basıp ülke fethetmeye çalışıyorsunuz. Oyunun en zevkli kısmı da online olması. Bu seride tüm bahsetttiğimiz oyunlar Online zaten. Online oyunlar daha zevkli olabiliyor.

 

Eğer bu yazım sevilirse 2. bir seri daha söyleyeceğim. Sevilmez ise yine bir seri daha söyleyeceğim. Çünkü ben bunu eğlenmek için yapıyorum. Yazı yazmayı seviyorum. Gelen ziyaretçilerde umrumda değil. Umrumda olsaydı zaten sitemin her köşesine reklam koyardım gelen paraları sayardım. Hatta şuan Miami’den yazardım bu yazımı. Ramazanda oynanacak oyunlar serisinin ilk bölümü bu kadar. Bir düzeltme yapayım. Bu yazımı Miami değil Riyad’tan yazardım. Şimdi çarpıya basıp çıkabilirsin ya da sitemdeki şu yazıma bakabilirsin >> Gelecekte cep telefonları <<

Related posts
AraştırmaUncategorized

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı Datatay.com’un Twitter hesabında paylaştığı…
Read more
Araştırma

Programsız Site Engelleme

Bazı sitelerde geçirmemiz gerekenden fazla vakit geçiririz. Ve bağımlı olduğumuzu kabul…
Read more
Araştırma

Dünyanın En İyi 20 Futbol Derbisi

Hayatımızda toplam kaç futbol maçı izliyoruz? 10 – 100 – 1000 mi? Peki bunlardan…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir