Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

Gezim İnternet
Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

Ya da kısacası Aliexpresslilerin tatili ne zaman bitiyor da denilebilir. Çinlilerin yeni köpek yılı bugün kutlanıyor ve koca bir tatile giriyorlar. Keşke az girseler de Aliexpress’deki siparişleri kargoya verseler. Ama tabii ki de onlarında hakkı tatil. Sanırım Budizm oldukları için dini bayramları da oluyor ama pek emin değilim bana güvenmeyin. Çinlilerin tatili ne zaman bitiyor? Sorusuna hızlıca cevap verelim.

Çinlilerin tatili ne zaman bitiyor?

Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

21 şubat 2018 tarihinde Çinli aziz ve muhterem kardeşlerimizin (Hong-kong vs. de dahil) tatili bitiyor. Bizim içinde kargo şöleni başlıyor. Tabii ki de bazı ürün satıcıların tatil demeden ürünlerini kargoya verdiklerini söylemeliyim. Ama kargo şirketlerindeki çalışanlar da tatilde olduğu için maalesef ki beklemekten başka çaremiz yok. Misal ben kaç gündür para iadesi ve 1 adet kargoya verilecek olan ürün bekliyorum. Aslında iadesini beklediğim ürün toplamı 20 dolar civarında. Dolar şu 5-6 gün içerisinde artarsa 1-2 lira kar yapabilirim ama düşmesi de olağan gözüküyor. Bir keresinde bir kaç kuruş kara geçmiştim bu iade olayı sayesinde. (Ürünü almaktan vazgeçtim.) Bunu parantez içindeki yazmamdaki sebep bazı Türk kullanıcıların ürün geldikten sonra iade açması. Onları da şiddetle kınıyoruz bu hırsızlığa girmekte.

Lafı uzatmak istemem ama Seo bakımından 300 kelimeyi tamamlamam gerek. Bu yüzden Çinlilerin Tatili Ne zaman başlıyor sorusuna zaten hemen yukarıda lafı uzatmadan cevap verdiğim için bunları yazmamda sakınca görmüyorum. Zaten burayı okumaya gerek bile yok.

Ayrıca ilave etmeliyim ki Çin büyük bir ülke ve bazı yerlerde haliyle tatil daha kısa YA DA daha uzun sürebiliyor. Ama bugün verdiğiniz siparişin 21 şubattan sonra kargoya verilme olasılığının yüksek olduğunu söylemekte yarar var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şununla yapıldı ama şu an üşeniliyor