AraştırmaİnternetSanal

Yabancı dizi izlemenin faydaları neler?

Yabancı dizi izlemenin yararları

Son 5 yılda yabancı dizilere olan ilgi ülkemizde hızla arttı ve bu son yıllarda Netflix gibi siteler ile yabancı dizilere olan ilgi daha da çok arttı. Özellikle gençler tarafından severek izlenilen yabancı diziler bize farklı kültürleri de tanıttı. Ayrıca dizilerin artık internette izleniyor olması da internetin önemini bir kez daha ortaya koydu. Peki bu yabancı diziler bize ne katıyor? Yabancı dizi izlemenin faydaları neler? Hiç merak ettiniz mi? Abartıya kaçmadan yabancı dizi izleminin yararlarını sizler için araştırdık. Fakat yabancı dizilerin zararının da olduğunu unutmamak gerekir. Yararlı deyip hayatınızı yabancı dizilerin başında sakın geçirmeyin 🙂  Eğer oturduğunuzda bir bölüm izleyip diğer bölümü haftaya bırakıyorsanız Amatör, Eğer 2-3 bölüm izlemeden bırakmıyorsanız Orta, oturduğunuzda bir sezonu bitirip kalkıyosanız tebrikler Pro dizi izleyen gruptasınız.

Yabancı dizi izlemenin faydaları neler?

Yabancı dizi izlemenin faydaları neler?

1- Diziyi izlerken İngilizce bazı kalıpları öğrenirsiniz.

I get it, You Okay? ya da hey bro gibi sözcükleri öğrenmişseniz Orta ve Pro grubundasınız demektir. Bir gece ansızın arkadaşınız yere düştüğünde You Okay? deyip çok havalı olduğunuzu hissedebilirsiniz! Etkisi 10-15 saniye sürer.

2- İngiliççe telaffuzunuz gelişir.

İngilizce bir metini aksanlı bir şekilde okuyabilirsiniz. Fakat bu özellik Pro gruplarına aittir. Bazı hatalara sahipseniz Orta ve Amatör grubundasınız.

3- Zamanla hızlı İngilizce konuşulan kelimeleri anlarsınız.

Çünkü dinleye dinleye bir bakmışsınız kelimeleri çıkartabiliyor hale gelmişsiniz.

Yabancı dizi izlemenin faydaları neler?

Yabancı dizi izlemenin faydaları neler?

4- Zevk alırsınız.

“Hadi canım, admin sen ciddi olamazsın?”, “Bilmiyorduk yaw saol!! “Dediğinizi duyar gibiyim. Ülkemizde dizilerin çok uzun olduğunu ve fazla bir kalitenin olmadığını biliyorsunuz (Bazıları hariç). 40 dakikada kaliteli montajlar ile film kalitesinde dizi izleyebilirsiniz.

5- Farklı kültürlerle tanışırsınız.

Belkide en önemlisi. Örnek vermek gerekirse Breaking Bad dizisi ile Albuquerque’yi baştan sona tanımış olduk. Diziyi izlerken sanki oranın vatandaşı gibiydik. Her şeye beç diyorduk..

6- Sohbet konusu olabilir

Açılan bir sohbette o diziyi izlemiş olduğunuzu belirterek sosyalleşmenizi sağlar.

Yabancı dizi izlemenin faydaları neler? Bunu 6 maddeyle anlatmaya çalıştık. Sizinde katmak istedikleriniz olabilir. Fikirlerinizi yorum olarak atmayı unutmayın. Ayrıca yabancı dizi izlemenin sadece yararı olmadığını zararının da olduğunu söylemekte yarar var. Bir sonraki sayımız olacak Yabancı dizilerin zararları ve ondan sonraki sayımız olacak izlenebilirliği yüksek en iyi filmler için takipte kalın.

 

Related posts
AraştırmaUncategorized

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı Datatay.com’un Twitter hesabında paylaştığı…
Read more
Araştırma

Programsız Site Engelleme

Bazı sitelerde geçirmemiz gerekenden fazla vakit geçiririz. Ve bağımlı olduğumuzu kabul…
Read more
Araştırma

Dünyanın En İyi 20 Futbol Derbisi

Hayatımızda toplam kaç futbol maçı izliyoruz? 10 – 100 – 1000 mi? Peki bunlardan…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir