En İyi Kızılderili Müzikleri

Araştırma

Son zamanlarda bir Kızılderili müziği dinledikten sonra kendimi durduramadım ve neden benim hoşlandığım bu müzik türünü sevgili ziyaretçilerimle paylaşmayayım dedim(Adsense aldım yoksa paylaşmazdım.). Kızılderili müzikleri harika bir ezgiyle söylenir ve dinlerken sanki eski yıllarda (1000) bir çadırda oturuyormuşsunuz da yanlarınızda ki insanlar sizin için müzik çalıyorlarmış gibi gelir. Fazla söz söylenmez. Söylenirse de aynı bizim gibi Türklerdeki gibi gırtlaktan ses çıkartılır. Göreceli kavram olmasına karşın benim hoşuma giden bir ses tonudur. Şimdi lafı uzun tutmadan Kızılderili müziklerine geçelim.

1-I am – Meditation by Alexandro Querevalú


Sanırım meditasyon müziği gerçekten de ruhu dinlendiren bir müzik. Bana Metin 2 anlarımı hatırlatan bir müzik olduğunu söyleyebilirim 🙂

 

2-The Last of The Mohicans by Alexandro Querevalú

Buda sizi farklı yerlere taşıyacak bir müzik. Hayal dünyanız geniş ise gözlerinizi kapattığınız zaman bir nehrin karşısında bağdaş kurmuş, yanlarınızdaki insanlar sizin için çalgı çalar vaziyette, karşınızdaki ovaya mamutlar inmiş görünümünü elde etmeniz mümkün. Ayrıca bu müzikte nedendir bana Metin 2’yi hatırlattı.

3- Kızılderili Müzikleri

Bu ise biraz daha fazla söz içermekte fakat bunda da istediğiniz hazzı bulabilirsiniz.

Benim en beğendiğim “3” Kızılderili müziği bunlar. Eğer önerecebileceğiniz Kızılderili müzikleri varsa yorum olarak atmaya çekinmeyin.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şununla yapıldı ama şu an üşeniliyor