Teknoloji

Ok.ru Videoları İndirme

Ok.ru bilindiği üzere Youtube’den sonra gelen en önemli video paylaşım sitelerinden bir tanesi. Üstelik her videoya telif nedeniyle engel atmadığı içinde uzun soluklu videolarda tercih edilen sitelerden. Bazı kullanıcılar ise bu ok.ru sitesinden beğendiği videoları indirmek istiyor ama nasıl yapılacağını bir türlü bulamıyor. İnternette araştırıyor ama net bir açıklayıcı site bulmakta zorlanıyor. Biz ise adım adım her şeyi açıklayacağız ve çocuk oyuncağı olan bu işlem sayesinde programsız şekilde istediğiniz ok.ru videolarını indirebileceksiniz. Üstelik ücretsiz zira bunu yazmama da gerek yoktu.

Elinizde Chrome tarayıcı olduğunu varsayarak anlatacağım zira yoksa diğer tarayıcılarda hata ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca üzülerek bildirmek istiyorum ki indireceğiniz dosyalar biraz yavaş inmekte ama abartılacak kadar yavaşta değil. 2-3 yıl önceki internet hızı kadar yavaş indiriliyor. Ama beklenmeyecek kadar değil.

Ok.ru Video İndirme nasıl yapılır işte kısaca adımlar.

 1. Adım

İstediğiniz videoyu ok.ru sitesinden açıp url kısmında ok.ru kısmının başına m. nokta ekleyin. Bu sayede siteyi mobil tarayıcıdan açmış gibi olacaksınız ama öyle bir şey olmayacak tabii ki de.

2. Adım

Burada mobil siteye girmiş olacaksınız. Videoda önünüzde olacak. Hiçbir şey yapmadan ctrl+s yapın ve kaydet deyin. Bu o sitenin bir kopyasını bilgisayarınıza indirecek ama elbette videoyu indirmiş olmayacak. O 3. adımda hallolacak.

3. Adım

Siteye artık indirdiğiniz bağlantıdan girin. Yani indirilenler sekmesinde sonu .html ile biten yapıya tıklayacaksınız. Ardından yeni girmiş olduğunuz sekmede videoyu başlat diyeceksiniz. Ardından gelen ekranda farenizin sağ tuşuna basıp video olarak kaydet seçeneğine tıklayacaksınız.

 

Ok.ru video indirme bu işlemler sonrasında videonuz iniyor olacak. Hızı ise 300kb-200kb arasında olacaktır. Biraz yavaş olduğunun farkındayım ama bu ok.ru sitesinin sunduğu hizmete göre değişiklik gösteriyor. Bizim yapacak bir şeyimiz maalesef yok. Bize gelişi o kadar diye espri yapmak istemiyoruz.

Bu yazımızda sizlere ok.ru video indirme işlemini kısaca açıklamaya çalıştık. 3 basit adımla sizde istediğiniz videoları rahatlıkla indirebileceksiniz. Ayrıca takıldığınız ya da yapamadığınız adımlar varsa yorum olarak istediğinizi sorabilirsiniz. Hatta sevgilinizden ayrılmışsınızdır derdinizi anlatmak istiyorsunuzdur onu bile yazabilirsiniz.

 

 

Related posts
Teknoloji

Prologue İndir

Prologue İndir işlemi henüz açık olmamasına rağmen şu son 3 yılın akıllardan bir türlü…
Read more
Teknoloji

Samsung S7/S8 İçin Portre Modu

Bugün sizlere Samsung S7 Portre Modu nasıl yapılır bunu söyleyeceğiz. Aslında çok basit bir…
Read more
Teknoloji

Oreo Alacak Tüm Cihazlar

Yazıma böyle başlamak istemezdim ama sitemin değerini düşürecek iğrenç bir espri aklıma…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir