SanalTeknoloji

Gelecekte Cep Telefonları Olacak mı?

Gelecekte cep telefonları olacak mı?

Bu yazımda Gelecekte cep telefonları olacak mı? hakkında konuşacağız. İlk olarak telefonların şimdiki konumundan bahsedelim. Son zamanlarda S8’in büyüklüğü hakkında “çok iyi olmuş” diyenler görüyorum. Asıl ilginç olanı ise S8 plus hakkında da aynı şeyi duymuş olmam. 6.2 inç bir telefon neden bu kadar konuşuluyor? Bunu sadece bir telefon üzerinden söylemiyorum tabii ki. Aynı şey Xiaomi Mix ve gelecekte çıkacak telefonlar içinde geçerli. Peki bir telefonun ekranının çok büyük olması her zaman iyi midir?

Elinize Note 3 alın. Diğer elinize de S8 Plus (Tabii bu fiyata S8 Plus’u alabilme imkanınız varsa 🙂 ) S8 Plus’un ekranı daha büyük olmasına rağmen Note 3’den daha küçük ve zarif gözükecektir. Telefon şirketleri yapacakları telefonun tek elle kullanılabilir olmasına son zamanlarda çok önem veriyor. Onlarda haklılar. Telefonlara Ram eklemekten ve işlemci arttırmaktan başka çözüm bulamadılar. Aynı Apple’nin yaptığı gibi onlarda çılgınca ekrana koştular.

Sonuç olarak bu iki paragrafta telefonların boyutlarının gerekliliğinden bahsettim. Gelecekte cep telefonları olacak mı? Bana göre telefonların son evresi buraya kadardır. 2-3 yıl boyunca çerçevesiz telefonlardan sonra adına telefon demeyeceğimiz çok farklı bir teknolojiden bahsedeceğiz. Ve bu teknolojiyi de şuan en iyi kullanan telefon şirketleri Samsung ve LG gibi şirketler gibi gözüküyor.

Gelecekte cep telefonları olacak mı?

Gelecekte cep telefonu olacak mı?

Teknoloji artık sanal bir gerçekliğe doğru kayıyor ve bunun en büyük gelişimini 2020’li yıllarda göreceğiz.(Tahmin tabii ki) 2010’un havası Apple’ın iPhone’leri ile başladı. Samsung’un, Xiaomi’nin çerçeveleriyle bitecek ve bir partner çıkmayacaksa Samsung’un ve LG’nin Sanal Gerçeklik Gözlükleriyle devam edecek. Tabii ki o zamana kadar gözlük kalırsa. Gözlük olur size lens. Aynı telefonlar gibi önce çok büyük olurlar sonra cebimize girerler. Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin de geleceği böyledir. Yavaş yavaş her eve girecek sonuçta ise lens ya da ona benzer bir alet ile tüm işlerimizi görebileceğiz. Aynı oyunlar gibi belkide sağda tansiyonumuz yukarı sağ köşede harita ve haritanın altında ise silahlarımız. Fazla detaya girmeyelim tabii 😀

Asıl bağlayacağım konu şu. Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin geleceğimizi oluşturacağı açık. Biz bunun dünya seyahatleri ile olan kısmınla ilgileneceğiz. Çünkü piyasada 30 liraya bulunan gözlükler ile de dünyayı gezebilirsiniz. Önceki bir yazımda bahsettiğim gibi gözlüğü takacağız ve istediğimiz ülkeyi gezeceğiz. Diğer bir yöntem ise sadece ekrana bakarak ülkeyi gezeceğiz. İkisini de deneyeceksiniz ve tarafınızı seçeceksiniz. Bu reklamdaki gibi oldu sanki. Yakında bir sonraki Gezim sayımız gelecek ve sonrasında gezmeye başlayacağız.

Related posts
Teknoloji

Prologue İndir

Prologue İndir işlemi henüz açık olmamasına rağmen şu son 3 yılın akıllardan bir türlü…
Read more
Sanal

İnci - John Steinbeck

Uzun zamandır okuduğum kitaplar hakkında bir yazı yazmamıştım. Sürekli bir üşengeçlik…
Read more
Teknoloji

Ok.ru Videoları İndirme

Ok.ru bilindiği üzere Youtube’den sonra gelen en önemli video paylaşım sitelerinden bir…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir