SanalTeknoloji

Neden Bixby’e İhtiyacımız Var?

Samsung S8’e gelecek yeniliklerden biri olan Bixby nedir? Kısaca bundan bahsedelim. Öncelikli olarak bu haberin ana kaynağı olarak  buraya tıklamanızı öneririm. Bizim anlatacaklarımızdan daha fazlası burada mevcut.

Bixby Nedir?

Kısa ve öz bir biçimde bahsedecek olursak Bixby, Samsung’un Siri’si demektir. Eğer Türkçe olarak gelecek olursa ki bu konu hakkında kesin bir bilgi yok sizde Samsung cihazınızla dalga geçip,fıkra anlat vs. gibi saçma sorularla eğlenebilirsiniz.

Bixby Hangi Telefonlara Gelecek?

Sadece Samsung S8 ve Samsung S8 Plus cihazlara gelecek olan bu asistan, S7 Edge ve S7 kullanıcılarını üzdü. Bu sanal asistanın S7 kullanıcılarına gelmesi belkide Samsung’un Note 7’de yaşadığı felaketi düzeltebilirdi. Yapacak bir şey yok ferman Samsung’un. Samsung S8’in 4.399₺ olacağını belirtmekte yarar var.

Bildiğiniz üzere Samsung’un bu asistanları yeni değil. İlk olarak S3’de gördüğümüz S-Voice çoğu kullanıcı tarafından beğenilmemişti bile. Çokça şikayet olan Samsung’un bunu sadece S8 serisine getirmesi de oldukça şikayet alacak gibi. Gün geçtikçe bu sanal asistanları çoğu platformda görüyoruz. Cortana, Siri ve Alexa bunların başında geliyor. Bunların arasına bu akıllı asistanın girebileceğini bize zaman gösterecek elbette.

Samsung S8 cihazlarında Sanal Asistan için ayrı bir tuş bulundurmuş. Eğer Samsung, Sanal Asistan konusunda rakiplerine yetişecek hızda olursa adını sıkça duyacağız demektir.

Peki bu sanal asistan için bu kadar fiyat vermeye değer mi? Eğer işinizle çok meşgulseniz ve bilgisayar başında durmadan işinizle meşgulseniz bu gibi sanal asistana sahip telefonlar size yardım edebilir. Fakat bu konuda iPhone’un daha iyi olduğunu söylemekte yarar var. Çünkü Apple’nin Siri adı altında yaptığı Sanal Asistan, gün geçtikçe daha da geliştiriliyor ve kullanıcılar tarafından daha da çok kullanılıyor. Ayrıca Samsung S8’e gelecek olan bu asistanın Türkçe dil destekleme konusunda emin adımlar daha söz konusu değil. Bu Türkiye’deki kullanıcılar arasında ciddi bir sorun yaşatacaktır çünkü sanal asistan isteyenler Apple ürünlerini alacaktır.

Bixby Nedir? konusunda sizleri azda olsa bilgilendirmeye çalıştık. Elbetteki elimizdeki bilgiler tamamlanınca ayrı bir başlıkta geniş bir inceleme yapacağız. Bizi takipte kalmayı unutmayın.

Related posts
Teknoloji

Prologue İndir

Prologue İndir işlemi henüz açık olmamasına rağmen şu son 3 yılın akıllardan bir türlü…
Read more
Sanal

İnci - John Steinbeck

Uzun zamandır okuduğum kitaplar hakkında bir yazı yazmamıştım. Sürekli bir üşengeçlik…
Read more
Teknoloji

Ok.ru Videoları İndirme

Ok.ru bilindiği üzere Youtube’den sonra gelen en önemli video paylaşım sitelerinden bir…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir