AraştırmaGezimSanal

Kendi Sanal Gezinizi Düzenleyin #1

Eğer yurt dışına çıkmak için yeterli zaman ve paranız yoksa ama o ülkenin mahallelerini görmek ve tarihi eserlerini görmek o kadarda zor değil.  Hafta sonunuzu oyun oynayarak veya televizyon izleyerek değil, herhangi bir ülkenin tarihini,ara sokaklarını,tarihi eserlerini,insanlarını ve müziklerini Sanal Gezi ile öğrenerek geçirin. Bu sayede hem kültürünüz artacak hemde günün birinde o ülkeye seyahat ettiğinizde fazla zorlanmayacaksınız. Tabii ki yapacağımız sanal gezi gerçeği gibi olmayacak. Çünkü o duyguyu tadamayacaksınız. Oranın yemeklerini yiyemeyecek, oranın kokusunu koklayamayacaksınız. Fakat yinede teknolojinin bu nimetini kullanarak zevk alacaksınız.

sanal gezi

sanal gezi

Sitemin ismi Sanal Gezi ve yapacağım sanal gezileri örnek olması amacıyla burada paylaşacağım. Nasıl mı? Atıyorum ilk seyahatimiz Almanya olsun. Yapacağım sanal gezide Almanya’nın Tarihini, izlediğim videolardaki olayları, dilini,dinini,geçmişini ve daha fazlasını fotoğraflarla destekleyerek anlatmaya çalışacağım.

Sanal Gezi İçin Yapmanız Gerekenler

İlk olarak tabii ki İnternetiniz olması lazım. Hızlı olursa çok daha iyi olur çünkü izleyecekleriniz net olmazsa sıkılır kapatırsınız. Bu yüzden ya ayın başında başlayın bu işe ya da 1 Mayıs’tan sonra başlayın çünkü AKK ile ilgili sınırlamalar azalıyor.

İnternet tamam diyorsanız işe başlayabiliriz çünkü bunu yapmak için sadece İnternet gerekli. Bilgisayarınızı açın ve gezinizin keyfine bakın.

Dünya’da Dünya’nın çoğu yerini 360 derece olarak fotoğraflamış (Avrupa ve Amerika başta olmak üzere) ve bu fotoğrafları halka açan bir site var. Evet belkide çoğunuz biliyordur. https://www.google.com.tr/maps

Google Maps’i biliyorsunuz fakat kısa bir tanımını yaparsak bu site sayesinde Ülkemiz dahil olmak üzere Avrupayı, Amerikayı ve Uzak doğu ülkelerine 360 derece olarak bakabiliyorsunuz. Ayrıca uydu fotoğrafı ile Dünyanın neredeyse tümünü görebiliyorsunuz.

Google Maps’te Evinizi Aramaktan Başka Şeylerde Yapın 🙂

Ülkemizde bende dahil olmak üzere çoğu insan Google Maps’ı kendi evini bulmak için kullanmıştır. Artık buna son veriyoruz. Böyle bir nimet internette ücretsiz olarak sunulmuşsa bize de faydalanmak düşer. Paralı olsaydı daha çok insan kullanırdı bu hizmeti bundan eminim.

 

Oluşacak olan serimizin ilk makalesi bu kadardı. Ne yapmanız hakkında detaylı bir yazıdan sonra Avrupa geziminize başlayacağız. Takipte kalın.

Related posts
AraştırmaUncategorized

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı Datatay.com’un Twitter hesabında paylaştığı…
Read more
Araştırma

Programsız Site Engelleme

Bazı sitelerde geçirmemiz gerekenden fazla vakit geçiririz. Ve bağımlı olduğumuzu kabul…
Read more
Araştırma

Dünyanın En İyi 20 Futbol Derbisi

Hayatımızda toplam kaç futbol maçı izliyoruz? 10 – 100 – 1000 mi? Peki bunlardan…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir