Gezimİnternet

Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

Ya da kısacası Aliexpresslilerin tatili ne zaman bitiyor da denilebilir. Çinlilerin yeni köpek yılı bugün kutlanıyor ve koca bir tatile giriyorlar. Keşke az girseler de Aliexpress’deki siparişleri kargoya verseler. Ama tabii ki de onlarında hakkı tatil. Sanırım Budizm oldukları için dini bayramları da oluyor ama pek emin değilim bana güvenmeyin. Çinlilerin tatili ne zaman bitiyor? Sorusuna hızlıca cevap verelim.

Çinlilerin tatili ne zaman bitiyor?

Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

Çinlilerin Tatili Ne Zaman Bitiyor

21 şubat 2018 tarihinde Çinli aziz ve muhterem kardeşlerimizin (Hong-kong vs. de dahil) tatili bitiyor. Bizim içinde kargo şöleni başlıyor. Tabii ki de bazı ürün satıcıların tatil demeden ürünlerini kargoya verdiklerini söylemeliyim. Ama kargo şirketlerindeki çalışanlar da tatilde olduğu için maalesef ki beklemekten başka çaremiz yok. Misal ben kaç gündür para iadesi ve 1 adet kargoya verilecek olan ürün bekliyorum. Aslında iadesini beklediğim ürün toplamı 20 dolar civarında. Dolar şu 5-6 gün içerisinde artarsa 1-2 lira kar yapabilirim ama düşmesi de olağan gözüküyor. Bir keresinde bir kaç kuruş kara geçmiştim bu iade olayı sayesinde. (Ürünü almaktan vazgeçtim.) Bunu parantez içindeki yazmamdaki sebep bazı Türk kullanıcıların ürün geldikten sonra iade açması. Onları da şiddetle kınıyoruz bu hırsızlığa girmekte.

Lafı uzatmak istemem ama Seo bakımından 300 kelimeyi tamamlamam gerek. Bu yüzden Çinlilerin Tatili Ne zaman başlıyor sorusuna zaten hemen yukarıda lafı uzatmadan cevap verdiğim için bunları yazmamda sakınca görmüyorum. Zaten burayı okumaya gerek bile yok.

Ayrıca ilave etmeliyim ki Çin büyük bir ülke ve bazı yerlerde haliyle tatil daha kısa YA DA daha uzun sürebiliyor. Ama bugün verdiğiniz siparişin 21 şubattan sonra kargoya verilme olasılığının yüksek olduğunu söylemekte yarar var.

Related posts
Gezim

Okumanız Gereken Kitap Tavsiyeleri

Bugün sizlere okuyup beğendiğimiz 5 kitabı paylaşacağız. Neden okumanız gerektiğine ve…
Read more
Gezim

Sen de Gezini Paylaş!

Okuduğun kitaplar, izlediğin filmler, gezdiğin mekanlar ve mutlu olduğun tüm düşüncelerini…
Read more
Gezim

George Orwell'ın 1984 Romanından Esinlenen 10 Şarkı!

george orwell 1984 kitabını okumayanlar için iki üç cümle bilgilendirme yazalım. Bu kitapta…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir