Gezim

Beni Bir Kişi Dinlese/Okusa Yeter Yalanı

Uzun bir aradan sonra tekrar birlikteyiz. Vize dönemi olduğuçün biraz ara verme mecburiyeti hissettim kendimde. Ama vizelere de çalışmadım. Site ile de ilgilenmedim. Zaten bu site pek umurumda değil. Aradığım kazancı bana sağlamamakla birlikte site hit oranları %800 düşüş yaşadı. Lakin bu pek önemli değil tabii ki de beni bir kişi okusa yeter!

Evet, bu yazımda hayatınızda göreceğiniz en büyük yalanı söyleyeceğim. Bu yalan internet aleminde “Beni bir kişi okusa yeter” olarak zuhur etmekte. Günümüz hayatında genellikle öğretmenler tarafından kullanılan şekli ise “Beni bir kişi dinlese yeter” olarak zuhur etmekte. Şimdi bu yazıyı yazdım. İlla ki kalan sağ üyelerim bu yazıyı yüz üstü okuyacak. Ama içlerinden birisi işte o birisinin düzgün okuması benim için yeter. “Beni bir kişi okusa yeter.”

Bu yalanı söyleyen birey emin olun içinden “Bunu diyeyim de daha çok kişi dinlesin” diyordur. Hatta “Beni bir kişi okusa/dinlese” yeter demesi bile bunun bir yalan olduğunu açıkça söylemekte. Ya ezik olduğu için kendini teselli ediyordur. Ya da daha çok dinleyici/okuyucu elde etmek için bu cümleyi kullanıyordur. Benim gibi istisnalar ise böyle bir tespit yapıp prim kazanma derdinde.

Sitemdeki reklam sayısını belki fark etmişsinizdir %500 oranında arttırdım. Böylelikle günlük kazancımız tam tamına 0.02 kuruş oldu. Günde 2 kuruş haftada 14 kuruş etmekte. Ayda ise tahminen 60 kuruş ediyor. Bir yılda 12×60, 7.2TL etmekte. Bu hesabı neden yaptığım hakkında hiçbir düşüncem olmamasına karşın paraya da ihtiyacım olmadığı için şükrediyorum. (Acaba Instagram hesabı açıp oradan prim çekip iyi para kazanabilir miyim?, Google Adsense kendi tıkıma para verir mi?)

Evet 2. yalanımız ise ben bunu para için yapmıyorum olur. Bu da 2 şekilde kullanılmakta. Lakin hem internet hemde gerçek hayatta aynı şekilde söylenmekte. “Ben bunu para için yapmıyorum.” Hatta ardından “Beni bir kişi dinlese bile yeter.” dendiğinde etki alanını güçlendiriyor olursunuz. “Ben bunu para için yapmıyorum.” diyen biri ya gerçekten para için yapıyordur ve çaktırmıyordur. Ya da pek fazla para kazanamadığı için kendini teselli ediyordur.

“Ben bunu para için yapmıyorum ki!” Bunu genellikle 1 yılı biten ve hit sayısı 1000’lere çıktığında dakika başı Adsense hesabına bakanlar söyler. Ben gece yarısını 5 geçe bakmaya başlıyorum genellikle. İlk kuruşlarım oradan çıkmakta çünkü.

 

 

Related posts
Gezim

Okumanız Gereken Kitap Tavsiyeleri

Bugün sizlere okuyup beğendiğimiz 5 kitabı paylaşacağız. Neden okumanız gerektiğine ve…
Read more
Gezim

Sen de Gezini Paylaş!

Okuduğun kitaplar, izlediğin filmler, gezdiğin mekanlar ve mutlu olduğun tüm düşüncelerini…
Read more
Gezim

George Orwell'ın 1984 Romanından Esinlenen 10 Şarkı!

george orwell 1984 kitabını okumayanlar için iki üç cümle bilgilendirme yazalım. Bu kitapta…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir