Araştırma

Tesla Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek

Tesla Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Tesla Türkiye’ye ne zaman gelecek? Çoğu Türk araba tutkununun sorduğu bir soru. Dünyanın önde gelen milyarderlerinden biri olan Elon Musk müjdeli haberi bugün Twitter sayfasında Türk kullanıcıya yanıt olarak paylaştı. Bildiğiniz gibi Elon Musk son yıllarda Twitter’da herkese cevap vermesiyle tanılıyor. Hatta geçtiğimiz aylarda bir Türk kullanıcı “yiyorsa Tesla Facebook  hesabını kapatırsın” tarzında bir Twit atmıştı, Elon Musk’a. Elon Musk ise yanıt olarak Tesla sayfasını Facebook’tan kapatarak vermiş ve bir Twit ile Türklerin kalbine girmişti. Hatta ve hatta geçtiğimiz 6 ay içerisinde Türkiye’ye gelmiş ve Türkiye’de Anıtkabir’i ziyaret etmişti. Çoğu insanın beklediği, elektrikli arabalarda marka olan Tesla Türkiye’ye ne zaman gelecek? 

Tesla elektrikli arabalarda bir marka olmayı başarabilmiş ve çoğu kullanıcı tarafından sevilmiş modeller üretmekte. Sürücüsüz araba ile de adını sıkça tekrarlatan modeller üretmekte. Ayrıca geçen aylarda uzaya (Marsa) bir füze fırlatılmıştı ve o füzenin içerisinde Tesla markalı (Elon Musk’ın kendi arabası) bir araç bulunuyordu. Amaç ise Mars’a o arabayı götürmekti ama ne yazık ki başarısız olundu. Lakin reklam açısından son derece başarılıydı ki tüm dünya o anları konuştu ve haberlere çıktı.

Tesla Türkiye’ye ne zaman geliyor? İşte Elon Musk’ın o yanıtı;

Towards end of next year. Btw, planning to launch Tesla in Turkey later this year. Love your country & will be there in person for the launch.

“Gelecek yılın sonuna doğru. Bir yıl daha sonra Tesla’yı Türkiye’de lanse etmeyi planlıyoruz. Ülkenizi sevin ve lansman için şahsen orada olacağız.”

Kıt İngilizcemizle ancak bu kadar söyleyebiliriz yani 2019 yılında hem Elon Musk hem de Tesla ülkemizde oluyor. Tesla kalıyor ve Elon Musk geri Amerika’ya dönüyor. Umarız Tesla dünyada olduğu gibi ülkemizde de sevilir ve Elektrikli araba kullanımı artar. Böylelikle daha temiz çevreye sahip oluruz. Tesla Türkiye’ye ne zaman geliyor sorusuna cevap aradık. İyi haftasonları.

Related posts
AraştırmaUncategorized

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı Datatay.com’un Twitter hesabında paylaştığı…
Read more
Araştırma

Programsız Site Engelleme

Bazı sitelerde geçirmemiz gerekenden fazla vakit geçiririz. Ve bağımlı olduğumuzu kabul…
Read more
Araştırma

Dünyanın En İyi 20 Futbol Derbisi

Hayatımızda toplam kaç futbol maçı izliyoruz? 10 – 100 – 1000 mi? Peki bunlardan…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir