Araştırma

Sahafçılardan Aldım Bir Tane Eve Getirdim Bin Tane

Elbette sahafçılardan almadım bu kitabı. Oturduğum yerden 1 tık ile sipariş verdim ve bana 2 günde geldi. Dersler nedeniyle her gün görüyordum ama dokunamıyordum. Okumuyordum. Nereden bilebilirdim ki okuduğumda içinden başka başka kitaplar çıkacağını. Beni başka bir dünya ile tanıştırıp o dünya da seyahat ettireceğini. Bilemezdim bu yüzden kendime kızmıyorum. Kızıyorum daha önce okumadığım için. Burada bir birimize yalan atmaya gerek yok.

Admin bey çok gizemli konuştun ney bu kitabın ismi söyle de bizde bakalım ya hu merak ettirdin. Bunu mu diyorsunuz hayır çünkü sitemin hiti çok az. Zaten uzun zamandır da yazmamıştım. Şu anda canım sıkıldığı için yazıyorum ama umarım devamı gelir yazılarımın. Ya hu 2 aydır Adsense sahibiyim sadece 3TL kazandım.

Kitabın ismi 1984. Bilindik bir kitap olmasına karşın şu günlerde pek bir popüler olmuş durumda. Kitabı tam bitiremedim. 220 küsür sayfalardayım daha. Ama o kadar yazmak istedim ki aklımdakileri dayanamadım buraya yazmak için. Hiçbir huzur kaçırıcı vermeyeceğim. Özet falan da yok. Sadece dışarıda bunları anlatacak seviyede insan bulamadığım için buraya yazacağım.

Kitap dediğim gibi sizlere farklı bir dünya kazandırıyor. Bir karakter üzerinden anlatılmış olmasına karşın o kadar iyi bir betimlemeye sahip ki kitabı bir gece vakti okudunuz bitirdiniz ve yatağınıza geçtiniz. Kitap üzerine biraz düşünüyorsunuz. Acaba o ütopya’da proteryen bir çocuk olsaydım hayatım nasıl olurdu. Bu soruyu kendinize sorduğunuz gibi yataktan kalktınız ve word açıp ayrı bir kitap çıkarabilirsiniz.

“Bombalardan insanların öldüğü fakat 1 dakika sonra hayatın yine eskisi gibi bir yer olduğu bir yerde X adında bir oğlan vardı….”

dahası yeni bir dünyanın içinden yeni bir kitabı çıkarıp bu dünyaya aktarabilirdiniz. Nitekim bu hayal dünyasını oluşturan da George Orwell’in ta kendisiydi. Aynı Hayvan Çiftliğinde olduğu gibi kendine has bir dünya oluşturmuştu.

Hayvan Çiftliği kitabıyla benzerlikler var fakat bu aşırı derecede değil tam tersine hafif derecede. Okyanustan serpiştirilen bir kaç damlacık o kadar.

Bu hafta içi bitireceğim ve yarım kalmış olan Elon Musk’ın Biyografisini okuyacağım.

Related posts
AraştırmaUncategorized

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı Datatay.com’un Twitter hesabında paylaştığı…
Read more
Araştırma

Programsız Site Engelleme

Bazı sitelerde geçirmemiz gerekenden fazla vakit geçiririz. Ve bağımlı olduğumuzu kabul…
Read more
Araştırma

Dünyanın En İyi 20 Futbol Derbisi

Hayatımızda toplam kaç futbol maçı izliyoruz? 10 – 100 – 1000 mi? Peki bunlardan…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir