Araştırma

Balonu Kim Şişiriyor?

Günümüzde popülerlik kavramı geçmişe kıyasla hayli değişmiş vaziyette. Misal geçmişte popülerlik emek ve yıl isteyen bir uğraş olmasına rağmen günümüzde yerini sadece 1 saate bırakmış durumda. Popülerlik balonu geçmişte gayet sakin nefeslerle şişirilirken günümüzde hızlı nefeslerle şişmekte. Bu da balonun içerisindeki nefesin iğneye dönüşmesine neden olmakta. Haliyle de balon, şansı varsa, en fazla 1 ay sonra hızlı nefes nedeniyle patlıyor. Eski balonlar ise içerisindeki nefeslerle bir ömür boyu yol alıyor.

Peki bu balonu kim şişiriyor? Eskiye kıyasla artık balonları insan şişirmiyor. Yeni bir makine çıkartılmış ve düğmeye basınca balon kendiliğinden otomatik olarak şişiyor. Ama içerisindeki hava gerçek olmadığından balon kısa bir süre sonra patlıyor. Olan balona oluyor elbet ama balonu şişiren gayet kazançlı bir duruma geçiyor. Suç balonlarda mı yoksa balonu şişirenlerde mi?

O kadar çok balon bulunmakta ki gökyüzünde bunların hangisi gerçek nefesle dolu, hangisi suni artık fark edilemez durumda. Her gerçek balon günü gelince suni olduğu anlaşılıp patlıyor ya da patlatılıyor. Bu sürekli kendini tekrar eden bir durum olduğundan anlaşılıyor ki artık gerçek nefeslerle dolu balon yok gökyüzünde. Çünkü artık nefesler balon için çalışmamakta. Ne zaman nefesler balon için çalışmakta olsun, balon şişirme makinesini kullananlar bir amaçmış gibi patlatır balonları daha şişmeye başlamamışken. Eğer gerçekten balonu tam nefesle ve emekle şişiren varsa da o balon gökyüzünde diğer bir milyon suni balon arasına karışıyor.

Balonların sayısı o kadar çok artmış durumda ki her bireyin doğar doğmaz bir balonu olmakta. Ve herkes o balonu en hızlı şişirmek için suni makinelere gittiklerinde ve balonlarını şişirttiklerinde balonun üzerinde sıra dışı yazısı belirmekte. Ama o kadar çok sıra dışı balon var ki gökyüzünde aralarında sadece sıradan balonlar sıra dışı görünümle belirmekte.

Related posts
AraştırmaUncategorized

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı

Türkiye İllere Göre Vaka Sayısı Datatay.com’un Twitter hesabında paylaştığı…
Read more
Araştırma

Programsız Site Engelleme

Bazı sitelerde geçirmemiz gerekenden fazla vakit geçiririz. Ve bağımlı olduğumuzu kabul…
Read more
Araştırma

Dünyanın En İyi 20 Futbol Derbisi

Hayatımızda toplam kaç futbol maçı izliyoruz? 10 – 100 – 1000 mi? Peki bunlardan…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir