Altcoin Nasıl Alınır ve Kısa Bir Altcoin Macerası

Altcoin Nasıl Alınır sorusunu soran sevgili okur. Bu yazımı 10 dakika önce Bitcoin’i görmüş ve siteme hit gelsin diye başka siteden alıntılar yaparak 300 kelimeye ulaşma amacımı tamamlamayacağım. Burada yazdıklarım tamamen benim 7-8 ay gibi bir dönemde olmayan bilgimle girdiğim altcoin maceralarımdır. Uykusuz geceler, heyecanlı 10 dakikalar ve para kaybedişler…

Altcoin nasıl alınır?

Aslında almak çok basit fakat altcoin alabilmeniz için doğal olarak Bitcoin’ininizin olması lazım. Bitcoin alabilmek içinde paranız olması lazım. Paribu, koinim vs. gibi sitelerden Bitcoin işlemini rahatlıkla alabilirsiniz. Anlatmaya değmez bunu zaten Youtube’da zibilyon tane içerik var nasıl alınabileceği ile ilgili. Ben size direk Altcoin maceramı anlatacağım. Bunun için sabırsızlanıyorum. Altcoinleri ise Poloniex sitesine üye olarak alabilirsiniz. Altcoin Tüyoları paylaşacağım ama bu tüyolara güvenmemelisiniz. Çünkü hala Altcoinlerden kaybeden bir insanım.

Altcoin Nasıl Alınır

7 ay önce 100 liraya neredeyse 0.01 BTC almıştım. Amacım bunları Paribu hesabımda tutup günü gelince 4 bozdurmaktı. Ama Altcoinleri duyunca iyicene iştahlandım. Poloniex’e attım tüm Bitcoinlerimi. O dönemlerde belki sıkı takipçi olanlar bilirler Altcoinler sürekli artış halindeydi. Bende girdim bir tanesine. İsmi BTS idi ve merak edip girdim işte. 0.0105 gibi bir değere ulaşmıştım yani paramı kurtarıp üstüne para katmıştım. Ama gözüm dönmüşçesine başka Altcoinlere de giriyordum. Hayatımda ilk defa ekonomik grafik görüyordum 10 saniyede karar verip o altcoine giriyordum.

Evet Bitcoinim 0.0015’e düştü. 15 lira gibi bir şeydi o zamanlar. Ramazanda pide kuyruğundayken bile Altcoin alıyordum. Galiba para kazanmaktan çok o heyecanı sevmiştim ve eğleniyordum. 100 lira elbette elle tutulur bir para fakat kaybetsem üzüleceğim dediğim paralardan değildi elbette. Kaybetsem üzülmem 1 ay ağlayıp evden çıkmazdım. 100 lira nedir kaybetmiştim işte tüm paramı.

Kumar ya bi 100 lira attım. O zamanlar yine 0.01 Bitcoin ediyordu ama bu sefer diyordum ki “Kaybederek bir çok deneyim kazandım. Artık kazanma vakti” YİNE KAYBETTİM. Ama giden paralar ailemden aldığım harçlıklar olsaydı vicdan azabı yaşardım. O yüzden yatırdığım paralar genellikle akrabalarım tarafından verilen paralardı.

Evet arkadaşlar. Kendi kendime dedim ki Altcoinlerden yarar yok. 100 liramı sadece Bitcoine harcayacağım ama asla ve asla Altcoinlere girmeyeceğim. O zamanlar 21.000 falandı Bitcoin. Aldım. Aldığım gibi dayanamayıp Altcoinlere girdim. Amp diye koinden o paramı yarı yarıya düşürdüm.

Sonra ne mi oldu. 0.0025 Bitcoinim kalmıştı. Sabırla bekleseydim ve bu Altcoinlere girmeseydim 1200 gibi bir param olacakken şimdi 130 liram var. Üzülüyor muyum? Kesinlikle hayır. Çünkü sadece bir günde 0.0025 Altcoinimi 0.0035’e (5 saatte 40 lira) kazanmıştım. Ama şimdi 0.003’a düşürdüm.

Kaybedeceğiz arkadaşlar. Kaybettim. Evet ben kaybettim ama bir çok şey öğrendim. İşten ya da okuldan eve dönerken insanların gözüne baktığınızda eve döndükleri için mutlu olmadıklarını çünkü işte mutlu olamayacakları kadar çok çalıştıklarını görüyorsunuz. Tam o anda bir reklam gözünüze çarpıyor.

“Yeni dönemin parası Bitcoin ve Altcoin Kursları Başladı. Kayıt 300₺”

Bu kursta ne anlatacaklar inanın bilmiyorum ama kazandığım deneyimi bana veremezler. Kaybettim fakat tatlı bir kaybediş oldu benim için. 300 liram gitti fakat çok şey kazandım. Neyse sizlere öneri vereyim.

Ben bu kaybediş anlarında kendime illa bir kar ararım. İşte sizlere telefonuma aldığım bir notum.

“Başıma ne geldiyse daha çok istediğimden geldi. Ayarında durup bekle fazlasını isteme ve gözlem yap araştır ve sonra iste. İlk başta kazanırsın sonra çok istersin, kaybedersin.

100’e gitmek için 25’e otomatik olarak rahatlıkla gidiyorsun ama 26’yı isterken 1’e düşüyorsun. 25’te dur gözlem yap ve ağır ve sağlam ilerle.”

Bu aldığım notu buraya yazarken 2. kez okudum ve gerçekten o kadar doğru yazmışım ki. Önce hafif kazanmalar sonra ise ağır kaybedişler. Sonunda hüsran.

2018 Ocağın Düzenlenmesi: Evet dostlar 300 liramı kurtarıp cebime koydum ve içeride de 350’ye yakın param var şubat görüşürüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir